Changes between Version 3 and Version 4 of TurnByTurnNavigation


Ignore:
Timestamp:
Oct 22, 2010, 10:29:24 AM (13 years ago)
Author:
Martin Kolman
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • TurnByTurnNavigation

  v3 v4  
  4343== Poznámky ==
  4444=== Jak používat navigaci krok za krokem ===
   45Modrá čára značí trasu, žlute body místa, kde je nutné změnit směr. Červený kruh značí místo, ke kterému se vztahuje právě zobrazená navigační zpráva. Červeně označená body je nutné "dosáhnout", aby se navigace mohla přepnout na bod následující. "Dosáhnutí" bodu znamená přiblížení se k bodu na určitou minimální vzdálenost. V základním nastavení je "dosahovací vzdálenost" nastavena na 30m, a je možné ji změnit v '''options->navigation->point reached distance'''.
   46
  4547=== Přepočítání trasy ===
   48Pro vyhledání nové trasy z aktuální pozice do cíle stačí kliknout na modrý box, který obsahuje navigační zprávu. Určitý problém v současnosti nastává při rychlém pohybu, protože je možné, že než modRana obdrží novou trasu, je vozidlo mimo "dosahovací vzdálenost" prvního bodu. Lepší výběr počátečního bodu v závislosti na rychlosti a směru pohybu je proto v plánu.
   49
   50=== Jak funguje hlasová navigace ===
   51Hlasová navigace funguje pro každý bod ve dvou krocích.
   52Nejdříve je vyslovena zpráva ve tvaru "ve vzdálenost" + "udělejte X", po přiblížení se na "dsahovací vzdálenost" jen vysloveno jen "udělejte X".
   53V současnosti je použit anglický hlas, což dělá problémy s výslovností u neanglických místních jmen. V lánu je použití českých pokynů, které by pak mohly být celé čteny českým hlasem.
   54
  4655=== Jak vypnout navigaci krok za krokem ===
   56Pro deaktivaci navigace krok za krokem:
   57'''current route->tools->stop navigation'''
  4758
  4859